Android’de Telefon Rehberini Yedekleme

Android işletim sistemi, Google’ın gücünü arkasına alarak tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Gün geçmiyor ki, yeni bir Android’li mobil cihaz piyasaya çıkmasın… Android’li cihazlara bu kadar rağbet olunca, e ben de Android’li Samsung Galaxy S kullanınca paylaşım yapmamak olmuyor tabi. :) Bu yazıda da Android’li telefonunuzda telefon rehberinizi en kolay şekilde nasıl yedekleyebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Android işletim sisteminin sunduğu en büyük imkanlardan biri, bugün birçoğumuzun kullandığı Google servislerini entegre bir şekilde kullanabilmektir. Hal böyle olunca, son kullanıcı olarak bize de bu imkanların, tabir-i caizse, etinden sütünden faydalanmak düşüyor. :) Demek istediğmi herhalde anladınız. Evet, telefon rehberimizi artık ne SIM kartımızda ne de cihazımızda tutmak zorundayız. Tek bir GMail hesabıyla Android’li cihazlarımızda hem e-postalarımızı, hem telefon rehberimizi, hem de takvimimizi senkronize bir şekilde kullanabilir ve veri kayıplarından Google sayesinde olabildiğince uzaklaşabiliriz. Ben e-posta ve takvim etkinliklerim için ayrı, telefon rehberim için ayrı olmak üzere iki adet GMail hesabı kullanıyorum. Böylece e-posta hesabı olarak kullandığım GMail hesabımdaki kişiler telefon rehberimde boşuna kalabalık yapmıyor.

Android’li telefonunuza ekleyeceğiniz ilk GMail hesabı, telefonun ana hesabı olacak ve değiştiremeyeceksiniz. E-posta için kullanacağınız GMail hesabınızı ilk/ana hesap olarak tanıtmanız, cihazınızı verimli bir şekilde kullanabilmeniz için önemlidir.

GMail hesabını oluşturmak için buraya tıklayın. İlgili alanları kendi isteğinize göre doldurup, bilgilerinizi onayladıktan sonra GMail hesabınız açılacaktır.

Rehberinizdeki kişilerinizi, herhangi bir sebeple sildikten sonra geri getirebilmeniz için, daha önceden Gmail’e yedeklemiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde, kaybettiğiniz rehberinizi geri getirmeniz mümkün değildir. Lütfen, yazı altına yorum yazmadan önce bu hususu göz önünde bulundurarak soru sorunuz.

Daha sonra Android’li cihazınızın menüsünden Ayarlar > Hesaplar ve Senkronizasyon yolunu takip ederek Hesap Ekle butonuna basın. Karşınıza Facebook, Twitter, MySpace, Microsoft Exchange ActiveSync ve Google‘dan oluşan hesap seçenekleri gelecektir. Siz Google’ı seçip yolunuza devam edeceksiniz. İleri‘ye basarak, biraz önce oluşturduğunuz Google hesabınızı eklemek için Oturum açın butonuna basın. Oluşturduğunuz Google hesabının Kullanıcı adı ve Şifresini girdikten sonra Oturum açın butonuna basın. Bir süre bekledikten sonra Google hesabınız ile Android’li cihazınız eşlenmiş olacak.

Bu işlemi tamamladıktan sonra Rehber > (Menü tuşunu kullanarak)Ayarlar > Kişileri kaydet yolunu izleyip kişilerin kaydedileceği yer olarak, sadece telefon rehberinizi yedeklemek için kullanacağınız yeri Google olarak seçin. Artık telefon rehberine kaydedeceğiniz tüm kayıtlar, Android’li cihazınızdan internete bağlandığınız anda GMail hesabınızla otomatik olarak eşlenmiş olacak.

Otomatik eşleştirmeyi kapatmak istiyorsanız, Ayarlar > Hesaplar ve Senkronizasyon yolunu takip ederek Otomatik senkronizasyon‘un yanındaki işareti kaldırabilirsiniz. Bu işlem, cihazınızın batarya süresini az da olsa uzatacaktır.

Telefonunuzu Google servisleri ile eşleştirin, gerisini onlara bırakın.

İşlemleri Samsung Galaxy S Gingerbread 2.3.4 Darky’s ROM’a göre anlatmaya çalıştım. İşlem sırası kullandığınız ROM ve cihaza göre çeşitlilik gösterebilir. İşlemler sırasında karşılaşabileceğiniz sorunlarla ilgili sorumluluk almayacağımı bilmenizi isterim.

73 comments

 1. Avukat diyor ki:

  Merhaba Ramazan Bey,
  Ben HTC Wildfire S kullanıyorum. Gmail hesabımda telefon rehberimi yedeklemek istityorum. Gmail hesabı açıp telefonumda kaydettim. Yani yazınızın son paragrafına kadar herşeyi yaptım. Son paragrafta Ayarlar > Kişileri kaydet yolunu izleyin demişsiniz ama ben HTC de böyle bir yol bulamadım. Ayarlarda kişileri kaydet gibi bir menü yok. Bir türlü yapamadım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
  İyi çalışmalar dilerim.

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Merhaba Yavuz Bey,
   Öncelikle belirteyim, bu yazıyı Samsung Galaxy S Gingerbread 2.3.4 Darky’s ROM v10.1′e göre hazırladım. Bu yüzden, bahsettiğim “Ayarlar > Kişileri kaydet” yolu HTC Wildfire S’de farklı olabilir. Çünkü Android’li telefonların ROM’ları(yani Android işletim sistemi sürümleri) arasında belirli bir standart yok. Tahminimde yanılmıyorsam telefonunuzu Vodafone’un kampanyası dahilinde aldınız ve orjinal ROM’u kullanmaktasınız. Ben de bir süre HTC Tattoo kullandım, ona göre size takıldığınız son paragraftan itibaren yardımcı olmaya çalışayım yine de.
   HTC Wildfire S modeli bu: http://ramo.me/8s Buna göre; bahsettiğim “Ayarlar > Kişileri kaydet(veya buna benzer) menü yolu”na http://d.pr/lfYG adresinde gördüğünüz ok işareti ile en soldaki üstü sivri tuşların arasında kalan üst üste 3 çizgiden oluşan MENÜ TUŞU’na basarak ulaşabilmeniz lazım. Ama başta da belirttiğim gibi, bu işlem kullandığınız ROM’a göre çeşitlilik/değişiklik gösterebilir.

 2. mehmet diyor ki:

  merhabalar… aynen dediğiniz gibi yaptım… herşey normal. yalnız google hesabıma pc aracılığıyla erişmek istediğimde telefon numaralarıma ulaşamıyorum. daha doğrusu bulamadım. senkonize olan numaralarıma google hesabından nasıl ulaşacağım.

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Merhaba, Gmail hesabınızdayken “Postayazan linke tıklayınca şu görseldeki gibi seçenekler açılacaktır. Buradan da “Rehber“e tıklarsanız, kişilerinize ulaşabilirsiniz.

   Ayrıca, Gmail’deki kişilerinizde veri kaybı yaşamanız durumunda http://ramo.me/3y adresindeki “Gmail’de Telefon Rehberini Geri Yükleme” başlıklı yazı size yardımcı olaacaktır.

   • Ömer diyor ki:

    Merhaba Ramazan Bey, rehberimde ki kişileri gmail hesabıma kopyaladım ama bilgisayardan gmail hesabıma girdiğimde rehberime ulaşamıyoum. Rehber linki boş görünüyor, telefonda ki rehberde ise gmail hesabına kopyalandığını görebiliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 3. hamza bozkurt diyor ki:

  galaxy ace kullanıyorum dediklerinizi yaptım ancak bendeki sorun şöyle ancak yeni kişi eklersem google hesabımda gözüküyor zaten kayıtlı olan kişileri gmail hesabıma yüklemiyor….

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Otomatik senkronizasyon kapalı ise; rehber için kullandığınız Gmail hesabınızın üzerine tıkladıktan sonra “Senkr. Rehber” seçeneğine tıklayıp Gmail’inizde bulunan kişileri telefon rehberi ile eşleştirmeniz gerekiyor.

 4. mustafa diyor ki:

  arkadaşım galaxy s2 var bende artık gına gelmişti türkcell senk.i nokia 5800 da kullanıyordum çok basitti bunda bi türlü çözemedim ama yazın sayesinde tamda isteğim gibi oldu çok teşekkür ederim bilgine sağlık

 5. velikaya diyor ki:

  mrb bende trident a2000 android var gmail hesap ile her şiyimi sornsuzca kullanıyorum tlf 7 8 defa fab. ayarlarına döndürdüm tek yapmam gereken gmail hesabı girince hepsi yerine geliyor ………. veli kaya..

 6. halil ağa diyor ki:

  Ramazan Bey;
  Sitenizi tevafukan buldum. Sevindim.Teşekkür ederim.
  Bende samsung galaxy note var samsung galaxy s için anlattıklarınız benim için de geçerli mi?
  Galaxy note’nin tüm özelliklerinden yararlanamıyorum! Örneğin Notları ve takvimi Windows 7 işletim sistemli bilgisayarımdan kontrol edebilir miyim? Cevap yazarsanız sevinirim.
  Saygılarımla….
  Av.Halil Ağa avhaga@gmail.com
  Bursa- 05322718145

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Merhaba Halil Bey,
   Bu işlemi Samsung Galaxy Note cihazınızla da yapabilirsiniz. Sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Ayrıca Galaxy Note’da tuttuğunuz not ve takvim bilgilerinizi Windows 7′li bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz ama ben verilerinizi kendi bilgisayarınızda tutmanız taraftarı değilim. Google’ın takvim ve döküman servislerini kullanırsanız(internetiniz olduğu müddetçe) her yerden verilerinize erişebilirsiniz. Şahsen, takvim verilerimi Google Calendar’da tutuyorum, telefonla eşleştiriyorum. Hem PC’de hem de telefonumda eş zamanlı şekilde verilerimi kullanabiliyorum.

 7. EYÜP diyor ki:

  mrblar birşey soracam şu n95 var rehberım var onları hepsi pcde attım vcf olarak vcard yani 950 kişilerım var onları gmail tek tekmi atıcam? yardım edın nolur

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Merhaba Eyüp, bildiğim kadarıyla Gmail’deki Rehber modülü vcf tipindeki kişi kayıtlarını teker teker aktarmaya izin veriyor. Yani 950 kişinin kayıtlarını teker teker Gmail’e aktarmalısınız, diye düşünüyorum. Fakat 950 kaydı önce Microsoft Outlook’a aktarın. Daha sonra bunları vCard şeklinde birleştirip tek kayıt haline getirin. Tek kayıt haline getirdiğiniz dosyayı Gmail’e aktarın. Ben öyle yapmıştım.

 8. mikail diyor ki:

  merhaba ramazan bey. ben galaxy Y aldım SIM karttaki telefon bılgılerını Telefonun hafızasına taşımak istiyorum. ne yapmam gerekıyo.. Eskı telefonlarda SIM den Telefona veya Telefondan SIM e seçeneği gibi bir seçenek varmı bulamadım. şimdiden teşekkür ediyorum.

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Merhaba Mikail bey,
   Öncelikle güle güle kullanın telefonunuzu. Samsung Galaxy S Gingerbread 2.3.4 için konuşacak olursam: Telefonda Rehber‘e girince önce Menü tuşuna, ardından İçe Aktar/Dışa Aktar seçeneğine basılıyor. Açılan pencereden “SIM kartından al” seçilerek SIM karttan telefona rehber aktarılabiliyor. Sizin telefonunuzda da böyle veya buna benzer bir yol izlenerek SIM kartınızdan telefonunuza kişilerinizi aktarabilirsiniz.

 9. Serdar UZUN diyor ki:

  Dostlar yahoo ile senkron en kolayı. Ben Yahoo’ya atıyorum.
  twitter.com/serdaruzun

 10. Dilek diyor ki:

  Ben t11 kullanıyorum, rehber ayarları yaparken sanırım birden fazla yedekleme yaptım, 200 kişilik rehberm oldu 600 kişi :S şimdi telefonuma gmailden gelen rehberleri siliyorum ama çok fazla kişi olduğu için silme işlemini geri al hepsini sil seçenekleri geliyor. Hepsini sil deyince de silmeyi tamamlamıyor. Acaba bu yedeklenen rehber program herneyse, bunlara direkt bilgisayar üzerinden müdahale etmek mümkün mü ? Mümkünse nasıl :( s.o.s :(

 11. ali diyor ki:

  htc wildfire s kullanıyorum facebook daki arkadaşlarımın numaraları rehber kaydolmuş ve silinmiyor yardımcu olurmsunuz..?

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Facebook’taki arkadaşlarınızın numaralarını teker teker elle silmeniz gerekiyor Ali bey, bununla ilgili yapabilecek birşey yok maalesef. Telefonunuzun Facebook senkronizasyonunu iptal ederseniz, aynı sorunla karşılaşmazsınız.

 12. uğur aykaç diyor ki:

  Ramazan Bey,

  Dediğiniz yolu izledik ve gayet başarılı oldu.Ancak bir kaza sonucu fabrika ayarlarına döndük ve rehberim silindi.Şuan gmail hesabımda rehber yedekli ancak bunu kiesle telefonuma alamıyorum.Nasıl bir yol izlemeliyiz teşekkürler.

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Uğur bey,
   Rehberinizdeki kişiler Gmail’inizde duruyorsa, Ayarlar > Hesaplar ve Senkronizasyon menüleri ile (Fabrika ayarlarına dönüldüğünde Gmail hesabının telefondan silinip silinmediğini hatırlamıyorum. Eğer siliniyorsa) hesabınızı tekrar ekleyerek, rehberinizi telefonla senkronize edebilirsiniz. Bunun için Kies kullanmanıza gerek yok. Eğer Gmail hesabı telefondan silinmemişse, hesabınızın üzerine bir kez tıklayarak da kişileriniz telefonunuzla senkronize edebilirsiniz.

 13. Yüksel diyor ki:

  peki benim bir sorum olacak.. bu yedeklenmiş rehberime bilgisayar üzerinden de erişebiliyormuyum?

 14. mehmet diyor ki:

  galaxy s google a yedekledim fakat tel yeni kaydettiğim isim ve numaraları goole a senkr yoluyla aktaramıyorum yeni eklediğimiz isimleri nasıl yedekleyeeğiz?

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Merhaba Mehmet bey,
   Telefonunuza yeni eklediğiniz isimleri Gmail rehberinize kaydetmek için, Ayarlar > Hesaplar ve Senkronizasyon menüsünü takip ederek, ilgili hesabınızın kişilerini senkronize etmelisiniz.

 15. opera diyor ki:

  Merhaba Ramazan Bey,
  Vodafone 858 android var. Sd karta yedekleme yaptığımda vcf dosyası olarak kaydediyor. Buraya kadar bir sorun yok. Fakat Samsung S5222′ye rehber aktarmak istiyorum. Sd kartı taktığımda yedeklediğim vcf dosyasını görüyor fakat hata veriyor. Sadece emailleri aktarıp numaraları aktaramıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Merhaba,
   Ben vcf tipindeki kayıtları, vCard formatında tek dosya halinde birleştirmiştim. Bu işlemi Outlook’ta yapmıştım. Ardından oluşan vCard formatındaki dosyayı Gmail’e aktarıp, Gmail ile telefonum arasında senkronizasyon kurup kişilerimi kayıpsız şekilde telefonuma yüklemiştim. Bu işlemi deneyebilirsiniz. Eğer fayda görmezseniz, Easily Import Vcard (.vcf) to Android with Freeware bağlantısındaki yazı ve programdan faydalanabilirsiniz. Fakat şunu unutmayın: Ben bu program ile aktarma yapmadım. Yaşayabileceğiniz herhangi bir veri kaybı ile ilgili sorumluluk almayacağımı bilmenizi isterim.

 16. deniz diyor ki:

  Merhaba Ramazan Bey
  Ben Samsung galaxy wonder marka telefonum var .Telefonumu fabrika ayarlarına çevirmem lazım ama o zamanda rehberim siliniyor diye sizin dediğiniz gibi,rehberi G mail hesabıma aktardım fakat telefonda deneme amaçlı 1 numara silgim g maildende siliniyor,bu da demek oluyorki telefonu fabrika ayarlarına getirdiğimde g mailden bütün numaralarım silinecek,Bunun bir çaresi yokmu kaydetme vb.yada önereceğiniz başka bir şey.Çok teşekkür ederim…

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Merhaba Deniz, telefonunuzun Hesaplar ve Senkronizasyon menüsünden otomatik senkronizasyonunu kapalı konuma getirmeniz gerekiyor. Telefondan siler silmez Gmail hesabınızdan da silinmesinin sebebi bu.

 17. gökhan diyor ki:

  bende galaxs note var, daha önce htc den gmaile rehberi aktardım. ama galaxs dede aynı gmail oturumunu açtım rehberde grup larda atanmamış lar diye gözüküyor bunu tel rehberine nasıl atacagız.. lütfen yardım..

 18. Bülent diyor ki:

  Merhaba,
  bende windows mobile 6,5 yüklü Samsung Omnia vardı. rehberini samsung pc suıt ile bilgisayara yedeklemiştim. samsung gakaxy ace aldım. samsung pc suıtte bulunan rehberi galaxy cihaza atamıyorum. bu konuda yardım edebilirmisiniz.

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Merhaba Bülent bey,
   Samsung PC Suite uygulamasını hiç kullanmadım, telefon rehberindeki kişileri hangi formatta kaydettiğini bilmiyorum. Yardımcı olamayacağım, üzgünüm.

 19. nisa diyor ki:

  Telefonum htc sensation rehberim silindi önceden yedeklemiştim telefona ama nerede bilmiyorum nerededir nasıl getiririm yardımcı olurmusunuz?

 20. alpay diyor ki:

  iphone da ki rehberimi general mobile foxa nasıl aktarabilirim.. acil yardım….

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Merhaba Alpay bey, iPhone kullanıcısı olmadığım için iPhone’da kişiler/rehber hangi formatta yedeklenebiliyor, bilmiyorum. Dolayısıyla yardımcı olamayacağım.

 21. bayram diyor ki:

  bende galaxy s2 var rehbere kişi kaydedemiyorum..sorun nerden kaynaklanıyor acaba..şimdiden teşekkürler..

 22. mert diyor ki:

  samsung s3 kullanıyorum instagram ve facebooka resim yükleyemiyorum sürekli hata veriyor ne yaptıysam yüklemeyi gerçekleştiremedim bana yardımcı olurmusunuz lütfen

 23. fikret diyor ki:

  telefonda bulunan eski kayıtlar senkranisazyon ayarlarının yapılmasından sonra hepsi gmail rehberine geçer mi???

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Gmail hesabı olup olmadığına bakılmaksızın tüm kişileriniz Gmail hesabınıza aktarılacaktır. Senkronizasyondaki mantık şudur: En güncel kayıt durumu hangisi ise, eski kayıtlar güncel kayıtlara göre yeniden düzenlenir/güncellenir. Dolayısıyla, telefonunuzda bulunan eski kayıtlar senkronizasyon tamamlandıktan sonra Gmail rehberine geçer. İşlemi adım adım takip ederek tamamlarsanız, bir sorun yaşamadan rehberinizi yedekleyebilirsiniz.

 24. zafer diyor ki:

  tümdediklerinizi yaptım ama yeni kayıtlarımı goruyorum sadece sim kartimdakıleri bir türlü aktaramadım yardımcı olursanız sevinirim galax mini kullanıyorum

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Zafer bey, öncelikle SIM kartınızdaki rehberinizi telefonunuzun hafızasına kopyalayın. Ardından var olan kişilerinizle birlikte, bu yazıda paylaştığım bilgileri kullanarak Gmail ile senkronize edin.

 25. zafer diyor ki:

  ramazan bey dediklerini yaptım ama yinede olmadı eksik birseymi yapıyorum ben acaba

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Zafer bey, yapmanız gerekenleri 3 adımda anlatacağım:
   1)Rehber menüsündeyken, SIM kartınızdaki kişileri telefonunuza kopyalayın.
   2)SIM’i telefonunuza kopyaladıktan sonra, telefonunuzdaki kişilerin rehberde görüntülenmesi için Rehber > (Menü tuşunu kullanarak)Ayarlar > Telefon yolunu izleyin.
   3)Bu yazıda yazdıklarımı sırasıyla uygulayın.
   Buna rağmen işlemi gerçekleştiremiyorsanız bir yerde sorun var demektir. Yakınınızda bilen birine danışarak bu işlemleri yapmanızda fayda var.

 26. erman diyor ki:

  mrb .ben lg p970 de rehber senkronizasyonu yaptım benim teldeki rehberdeki numaralarım silindi gmail e baktım dediğiniz her yolu denedim ama numaralarım ordada yok göremiyorum rehber bom bos gmaildede yok acaba nereye yedekledi veya sildimi yardımcı olursanız sevinirim

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Rehber renkronizasyonu gerçekleşmiş olsaydı tüm kişilerinizi Gmail’deki rehberinizde görebilirdiniz. Ama anlaşılıyor ki senkronizasyon gerçekleşmemiş. Olmayan yedeği geri getirme şansınız yok maalesef.

 27. yusuf diyor ki:

  bende galaxy ace var format attım rehber gitti yeniden yerine getirebilirmiyim

 28. zafer diyor ki:

  Mrb ramazan bey daha öncede yazmıstım yedekleme sorunum halen devam ediyor ama kısmen hallttım sayılır fakat numaraların tamamı yedeklenmedi O harfinden soraki harflerin hiç biri yok bir diger sorun ise hem telefon rehberimde hemde gmail rehberimde yedeklenen numaraların her birinden 8 kopya olmus silmek günlerimi aldı dıyebilirim kısaca benim sorum rehberimin tamamı neden kopyalanmamış yardımcı olursanız sevinirim.

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Rehberinizin tamamen Gmail’e yedeklenmemesi, senkronizasyon sırasında yaşanan bir internet bağlantısı sorunundan kaynaklanabilir Zafer bey. Onun dışında, kullandığınız ROM orjinal değilse, ROM’la ilgili bir sıkıntı da olabilir.

 29. Nahit Mert diyor ki:

  Merhaba ramazan bey yeni yılınız tebrik ederim. Ben HTC Desire S kullanıyorum. Telefonda hesap oluşturarak rehberimi gmaile kaydettim, şimdi telefonum serviste servise gönderdiğimde 1020 civarında telefon kayıtlı götünüyordu ancak gmailden rehbere girdiğimde 770 civarında rehberde kayıt görünüyor. acaba daha sonra rehbere kaydettiğim numaraları gmaile atmadımı ki yardımcı olabilirmisiniz.

  • Ramazan Benek diyor ki:

   Teşekkür ederim Nahit bey, ben de size iyi yıllar diliyorum. Kişilerinizi Gmail’e aktarırken, senkronizasyon sırasında, internet bağlantısında bir sıkıntı yaşanmış olabilir. Bağlantınız kopmuş da olabilir, senkronizasyon tamamlandı sanıp siz de bağlantıyı kesmiş olabilir. Size naçizane tavsiyem şudur, telefonunuza yeni bir kişiyi kaydettiğinizde hemen 3G ile rehberinizi Gmail ile senkronize edin, kişilerinizi biriktirmeyin. Ben öyle yapmaya başladığımdan bu yana hiçbir sorun yaşamadım çok şükür.

 30. Ebutarik diyor ki:

  Merhabalar
  Bende Samsung Galaxy S vardı, onu bir arakadaşa verecem, sonra Sony Experia S kullanacağım. Rehber, takvim vs. nin yedeklerini aldım ama notların yedeğini nedense alamadım. kies ile aldığımı da sony’ye aktaramadım…bilgisi olan varsa e-mailime yazmanızı rica ederim…
  Selametle

 31. serpil diyor ki:

  slm ramazan bey ben trident a7 kullanıyorum yigenin yanlışlıkla desen şifresini uzun süre yanlış girmiş ve tel kilitlenmş google hesabı diyor fakat ben hesabımı ve şifremi hatırlamıyorum ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkr

 32. mehmet diyor ki:

  KOLAY GELSİN, TEŞEKKÜRLER BÖYLE BİR SİTE İÇİN ÖNCELİKLE.
  BELKİ ANLATMIŞSINIZDIR AMA BEN YİNE DE SORAYIM.
  Telefon gmail ile senkronize olduğunda ben kişilerimi telefondan gmail’in hesabından görüyorum. Yani aslında telefondan gmailin kişilerini görmüş oluyoruz. Ama benim istediğim gmail den senk bittikten sonra o kişiler telefonun kendi kişilerine dahil olsun. Ama olmuyorlar. Bunu istememin sebebi de bir mail adresimdeki tüm kişileri telefonuma senk ettikten sonra, yine telefonumdan bu sefer başka bir mail adresime senk etmek istiyorum. Gmail hesaplardan pc den mail hesaplarını birbirine senk etmeyi denedim ama google iki gmail hesabını senk lemeye izin vermiyor. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

 33. sech34 diyor ki:

  BBenim gmailde rehber degil kisiler diye bir bolum var ve cift girisleri birlestir diye de bir sey yok :/ gmail surumum mu eski yoksa… Eger oyleyse nasil yapicam :( rehberimi yedekleyip tekrar yukleme yaptim gmail adresimdeki 7500 e-mail adresini de aldi telefona birde onlari cifter yaptimi 18000 kayit var telefon felc. Lutfen yardim

 34. Anonim diyor ki:

  [...] [...]

 35. emine diyor ki:

  Ben yanlislikla rehberimdeki kisileri sd karta kopyaladim ve teker teker silemiyorum sd karta yedeklenen numaralari nasil silebilirim ayrica gmail dende rehberi bulamadim yardimci olursaniz sevinirim

 36. halil cin diyor ki:

  samsung note1 g7000 kulanıyorum telefonumda başlı başına küçükte olsa telefon rehberim olsun isterim Öyle bir program varsa bana linkini gönderirseniz şimdiden allah razı olsun

 37. oguz can diyor ki:

  iyi günler ben W I8150 kullanıcısıyım anlamadıgım kıes aır pc ye kurdum acıyorum yedekle diyorum yedekleme yapmıyor daha sonra telden acıyorum cıkan adresi http olarak yazdıgımda acılıyor foto ve bazı şeyleri yukleye biliyorum ben rehberimi pc yukleyip kaydetmek istiyorum gmailime istemiyorum ayrıca benim 4 gb hafıza kartım var telefon hafıza kartını kullanmıyor ici bomboş ne kaydederse telefon hafızasına kaydediyor şimdiden yardımınız icin çok teşekur ederim :)

 38. ibrahim diyor ki:

  ramazan bey bense s2 var.pilin ömrü uzar diye versiyon yükselttiler ama ben memnun değilim .bu cihazı nasıl orjinal versiyonuna çevirebilirim

 39. Elyesa keskin diyor ki:

  Merhaba ramazan bey ben samsung glaxy mini kullanıyorum dediğiniz gibi ayarlara girdikten sonra kişilere kaydet seçeneği bulunmamakta sadece şunlar vardır…
  1.Sadece telefonda olan kişiler
  2.Listele
  3.Kişileri görüntüleme kriteri
  4.Servis numaraları
  5.Kişi paylaşma ayarları
  6.Çevrimiçi arama.
  ne yapabilirim ???

 40. memo diyor ki:

  mrb. ramazan bey… galaxy s2 kullanıyorum …yere dğştğ ekran gitmş.. rehberei nasıl yedekleyebilirim??garantide yok

 41. Beste diyor ki:

  Merhaba, ben sime rehberi kaydedip kaydetmediğimden emin olamamıştım olamayıncada farklı bir telefona simi taktım ki kaydetmişim ama orda rehberi yükle diyince ben yüklenirken yarıda iptale bastım sonrada simi çıkarıp taktığımda tekrar rehber yüklensin diye bir şey görmedim acaba rehberim silindi mi

 42. metin güler diyor ki:

  Wodafon’un kampanyadan verdiği HTC sense kullanıyorum, telefonun hızlanması için fazla olan uygulamaları silip, telefonun hafızasında olan uygulamaları ise karta aktarma yaptım, ancak iki gün boyunca rehberime ulaşamadım, andorid.process.acore hatası veriyordu, daha sonra bu hata gitti, rehber geldi ancak şimdiki problem ise; herhangi bir uygulamaya girip işlem yap ya da yapma, uygulamadan çıktıktan sonra ana ekrana dönerken beyaz ekranda mavi HTC yazısı geliyor, sonra yüklüyor diye bir yazı geliyor ve en az 20 saniye sonra ana ekrana dönüyor, bu problemi nasıl halledebilirim, yardım ederseniz sevinirim..

 43. metin güler diyor ki:

  Bir de sizin dediğiniz gibi rehberi gmail adresime senkronize ettim, deneme amaçlı olarak rehberimden bir kişinin telefon numarasını sildim, daha sonra g-mail adresinden tekrar yükleme yaptığım halde sildiğim telefon numarası tekrar gelmedi, g-maile yedekleme yaptığımızı nasıl anlarız?

 44. metin diyor ki:

  Ramazan bey buraya iki tane soru yaşmıztım, ikisini de cevaplamadan silmişsiniz:)

 45. Ali Demir diyor ki:

  ACİL!!!
  Galaxy NOTE 3 kullanıyorum , telefonun bir sorunundan dolayı yazılım yüklemesi yaptırcam ve telefon formatlanması gerekiyor.
  Rehberimde 500 den fazla numara var SIM kartına kopyalayamıyorum , nasıl yapıcam ?
  ACİL!!!

 46. engin diyor ki:

  Merhaba bir arkadaşım google yedekleme yapacam sana derken bütün numaralarım kayboldu yaklaşık 2000 ad bunu geri getirmenin bir yolu varmıdır varsa dile benden ne Dilersen

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

**


Kitaplık

  Simit Parası

  Bilişimde Gelecek Var!

  Kimler Geldi, Kimler Geçti?

  Bugün buradan 30 kişi geçti. Şu anda ise 0 kişi sitede.
  IP Numaranız: 54.161.190.9